Nejlepší čas podívat se na ptáky je před přílivem hodinu nebo dvě, když se stoupající voda tlačí ptáky na okrajích mokřiny a v blízkosti stezky. Také si všimněte, že přílivy v povodí jsou asi o hodinu později, než je uvedeno v přílivu průvodců pro oceány pláží. Mějte na paměti také to, že ptáci nemají vždy spolupracovat, někdy výběru jiných míst ke krmení.

přinést dalekohled, ovšem nebo rozsah špinění se stativem, pokud máte jeden, stejně jako váš fotoaparát.

soupiska říká, že předběžné informace z probíhajících studií naznačuje, že Grays Harbor je nejdůležitější krmení pro umístění shorebirds mezi San Francisco Bay a Copper River Delta na Aljašce. Nabízí rozhodující stanoviště pro ptáky, které mohou být létají z jak daleko pryč jako Argentina.

pobřeží, písečné pláže, široká ústí řek, řeky, louky a hory. 'Jde o to, že mě překvapilo, když jsem začal dělat výzkum pro knihu je, že tam jsou opravdu dvě pobřeží: na severním pobřeží a jižního pobřeží.

'Na sever, máte skalních útesů a ostrovů a hor, které poskytují jinou lokalitu než jižního pobřeží. Tady dole máš dokořán pláže a velké ústí.'

Útočiště je tři čtvrt míle dřevěný bahenní stezka začíná u Lana Cafe v Bowerman přistávací plochy a prochází bažinaté okraje mokřiny na úseku smyčky, která nabízí vynikající zobrazení. Postaven v roce 1998, je to obrovské zlepšení oproti Mucky cestu, která kdysi vedla k zobrazovací plochu.

Je pozoruhodné, že některé 365 druhů ptáků byly zaznamenány podél pobřeží Washingtonu, nebo asi 80 procent z přibližně 434 druhů nalezených v celém státě. Některé zanícenými birders uvažovat mezi 10 nejlepších regionů pro pozorování ptáků v zemi.

'Loni v sobotu festivalu, to bylo opravdu fuj, ale my jsme ještě měli dobrou show,' řekl. 'Můžete téměř vždy spolehnout na Peregrine nebo Merlin, a že opravdu dostane je létání.'

Jedná se o každoroční jarní shorebird podívaná na Bowerman pánvi na pobřeží Washingtonu, kriticky stanici v epické Migrace ptáků mezi přezimování oblastech jižní Ameriky a Mexika a hnízdních oblastí na Aljašce av Arktidě. Dvě až tři týdny období koncem dubna a začátkem května, kdy shorebirds zastavit zde k odpočinku a krmiv představuje roční upozornit na pozorování ptáků podél pobřeží. Jedná se o nejvýznamnější region pro pozorování ptáků, protože jeho různorodých biotopů: skalnatá

Na těchto místech se můžete cítit lákadlu pobřežní pozorování ptáků. Jak to Morse uvádí: 'Je to vzrušení z nevěděl, co může být jen za rohem na mokřiny.'

Tato podívaná přitahuje tolik birders, že místní komunita se rozšířil svá křídla kolem ní a vytvořené roční Grays Harbor shorebird festival, který letos běží zítra až do neděle. To představuje přednášky, výstavy, jídlo a pití, zápasy a samozřejmě shorebird prohlížení exkurze do 1500 akrů Grays Harbor National Wildlife Refuge, nabytá veřejné půdy v roce 1990 k ochraně kritické bahno ploché stanoviště Bowerman pánve.

Hoquiamu elegantně, přesně tyto obrovské mraky Jespáci, dunlins a dowitchers vzestupu a pádu jako živá vlně, potom rohu a naklonit do záhadné unisono. Jak všichni vědět, kdy, aby se tyto zlomek vteřiny odbočuje vlevo, vpravo, nahoru, dolů, stovky jich najednou?

'Byl to sakra z toho,' řekl asistent správcem, který také spravuje stránky Bowerman pánve. 'Právě jsme dostali rave o tom.'

Je to skalnaté severní pobřeží podporují celou řadu mořských ptáků, jako jsou chomáčovitými papuchalků, alkoun holubí a murres, zatímco mírné deštné Koupit Ženy Canada Goose Dawson Parka Válečné Loďstvo lesy v okolí hostitel tetřevi, zpěvní ptáci a chráněné, staré druhy závislé rozvoj, jakými jsou mramorované murrelets a všiml sovy. Řeky a ústí poskytují útočiště pro ohromující paletu vodních ptáků, jako jsou divoké kachny, wigeons, zelenomodrá, mergansers a jiných kachen, čtyři poddruhů berneška, labutě a potáplice. Přilehlý Oceán se hemží pelagických druhů, jako albatrosa, Shearwaters, bouřliváci, myslivci a auklets.

Koupit Ženy Canada Goose Dawson Parka Válečné Loďstvo

Některé pobřežní oblasti, jako je Ocean Shores, které Morse říká může být jediný nejlepší birding místo ve státě, s asi 290 druhů zaznamenaných zdají být magnety pro vzácné druhy, jako je například kulík hnědý, bar sledoval rudý a dlouhou fakturované murrelet.

Během migrace shorebird, Bowerman Basin je přední umístění pro nanášení sokola stěhovavého, jeden z nejrychlejších tvorů na planetě a Merlins. Tito dravci živí mořští ptáci, a když pominu, to může nastavit hejno shorebirds do anténního tizzy.

Radí, aby diváci a další přicházející sledovat ptáci připravit na Grays Harbor je typicky mokré, větrné jarní počasí.

Shorebirds lze nalézt většinu roku. Nejvíce dunlins počítány na jednom místě kdekoli ve Spojených státech 96.000 byly nalezeny na Grays Harbor během 's každoroční vánoční sčítání ptáků v loňském roce. Ale shorebird čísla dosáhnout roční crescendo každý rok na jaře právě teď, když až do půl milionu zastávky na jejich letu na sever, což nejdelší migranta může být 15,000 mil.

ostřílený birders může mít delší den to návštěvou v blízkosti oblasti na Grays Harbor, jako je například severní molo u Browna Point (vidět kormorána loons, turnstones, racci, scoters a další), v blízkosti Ocean Shores, nedaleko Damon Point (Plovers, godwits, červená suky, pelikánů), Burrows Silnice na cestě k Ocean Shores (vodní ptactvo, dravci), nebo láhev Beach (Plovers, dunlins, červená suky, godwits) a Johns River Wildlife Area (dřevo kachny, kachny, husy, Snipes, jestřábi, tetřev, bliká), na jižní straně přístavu.

'Je to jen podívaná, drtivá počet ptáků,' říká Morse. 'Když Merlin nebo peregrine přijde po nich, to je neuvěřitelný pohled, tyto velké mraky shorebirds nadzvednutí.'

Nakonec vlát dolů na wattu a zahájit roztomilý, téměř komickou hledání potravy, chodí, houpat se jejich hlavy, máčením své dlouhé tenké zobáky do země a hledal jejich primární kořist, amphipods.

Nejhojnější jarních shorebirds jsou západní sandpiper, ptáček a krátké účtovány dowitcher. Jiní které mohou být viděny jsou polotovary palmated a černé kuňka Plovers. To vše odrazit podél mokřiny, metodicky zkoumal svými zobáky v kakofonii 'peeps', 'cheets' a 'kweeks' a dalších méně popsatelných hovorů.

masivní migrace shorebird