To není vtip. Matisyahu ultra ortodoxní rabín rapu z New Yorku není Sasha Baron Cohen s novým charakterem. Opravdu je tmavě oděných náboženský fanatik, který nebude fáze ponor kvůli obavám, že by mohl nechtěně dotknout ženu a zpívá v tresky jamajského přízvuku o potřebě 'vrátit se do Sionu'. (Co bude dál, což Amish verze Take That?). Ale když vidím jeho plakáty potřísněné celém Londýně, mám pocit pin ostnům se zpěčovati vzteku. Jeho písně může znít jako příjemně nijaký homilií, ale ve skutečnosti se spojují výzvy k obzvláště odporné, misogynistic a homofobně pravou kmene náboženského fanatismu. Když říká opakovaně 'přestavět Temple,' někdo, kdo byl na osad v Izraeli / Palestině bude vědět, co má na mysli strhnout muslimské Skalní dóm a přestavět třetí chrám. Vyzývá k Třetí světové válce nejsou moje představa o sladké melodie.

Muži Canada Goose Expedition šedá Obchod

Lubavitch jsou, pokud vím, jen pozorný židovská skupina, která dychtivě přijímá další Židy, bez ohledu na úroveň jejich dodržování, a aktivně snaží se jim poskytnout pokyny o vzniklé židovské tradici, takže mohou být vzděláván natolik, aby se a informované rozhodnutí o tom, zda by chtěli pokračovat v praxi judaismu nebo ne. Lubavitch je ekvivalent židovského terénní program. Každý Žid se vyzývá, jeho úkolem je vyhýbat se nikoho. Matisyahu je dokonalým příkladem Baal Tshuva. Volně přeloženo baal Tshuva je Žid, který 'se vrací k náboženství' a přijímá pozorného život vedený podle Bible. Se zápalem nově zahájené, Matisyahu důsledně zpívá o spravedlnosti, pokory a snaze přinést sami blíže k Gd.

Bible je označován zde jako ústní a písemné verzi Starého zákona. Ty by mohly být kupovat každý z těchto nátěrů uvnitř buď pravé černé a tím i dokonalé čokolády. Jednotlivé tvarované švy na tomto nátěru vytvořit jeden konkrétní Urychlena siluetu uvnitř nádherné teplé prošívaný kabát zakončena pomocí jakéhokoli odnímatelnou kapucí vyříznuté v pravé kožešiny mývala. Jednoduše proto, že jsem si jist, jeden může očekávat, že případný komentář dobře zaoblená vyšetřování srst zvýší vážně ohromující. Prostě je to kabát okouzlující jako WLL jako pěkné, ale přesto to dělá samotnou práci neuvěřitelně dobře. Několik žen, kteří žijí nošených to přes několik velmi chladné zimy a dokonce myslí, že oni budou jen stěží než začne cítit přesně v okamžiku, kdy studený oblečený v každém kabátu podobného v této oblasti.

Také bych rád obrátil špatně nasměrované Muži Canada Goose Expedition šedá Obchod přičtení že Matisyahu a náboženští Židé obecně pozorovat misogynistic víry. Je pravda, že kód skromnosti z pozorných Židů omezit tělesnou kontakt opačného pohlaví (jiné než něčí bezprostřední rodiny: manžel, děti, sourozenci). Za prvé, kód platí stejně pro muže i ženy. Dovodit, že židovští muži jsou omezeny na dotek ženu jako odraz její méněcennosti nebere v úvahu skutečnost, že ženy jsou v držení stejně zodpovědný za neslušně dotýká člověka. Zapnutí kódu na jeho hlavě, můžeme také nazvat feministka náboženství. Za druhé, skromnost v židovské tradici je považována za jeden z mnoha prostředku k dosažení duchovní čistoty, pro muže i ženy. Omezení týkající se chování opačného pohlaví je technicky filtr navržen tak, aby zaměřit ones energie do praxe přikázání a odvrátit pokušení vybočuje z těchto povinností. Každý, kdo dokonce mírně obeznámený s židovstvím ví, že zákony manželství jsou silně zkreslené směrem ženských práv. Tyto zákony jsou jen špičkou ledovce v náboženství, které silně respektuje a uctívají ženy. Matisyahu nevedla k vytěsnění surfovat jen ze strachu, že by mohl dotknout ženu, ale z úvahy, že žena není nucen se ho dotknout.

Nemyslím si, že nic z toho vyvrací Matisyahu ani není důvod k 'nenávisti' ním. Zatímco já jsem osobně není fran jeho hudby, to je jistě zajímavé. Líbí se mi představa Žida v srdci populární hudby zpívá o svém židovství, i když to není judaismus jsem po dohodě s. Cena, kterou platíme za to, že stejně jako u jakéhokoli jiného umělce, budou lidé něj zaútočit a tam může být velmi tenká dělicí čára mezi napadat ho a útočí na Židy. Je to podobné jako tenká hranice, že bedevils další hudební skladby stejně. Například, jamajská reggae je často zaujatý k úloze pro homofobii a jeho obhájci jsou často rychle do pláče rasismus.

Faktem je, však je, že Matisyahu je náboženský fundamentalista, který má extremistické názory na Izrael. Můžete namítnout, zda Lubavitch chasidismu je misoginistic, ale není pochyb o tom, že je to velmi homofobní.

Upřímně řečeno, myslím, že tam jsou některé mnohem jednoznačné formy antisemitismu bát.

Táta mě upozornil na to poté, co jeho přítel řekl, že je to proti antisemitismu byl bude varovat Rada zástupců.

Lubavitch filosofie vskutku poslem příchod třetího chrámu. Ačkoli to může být snadno nesprávně vyložil, násilí není způsob, jakým Lubavitch již představil jeho stavbu. Daleko od ztělesňující confrontationist postoj, se učí, že třetí chrám se zhmotní, když jako lidé, Židé dosáhli dostatečně vysoké úrovně duchovní čistoty. Na rozdíl od jiných více absolutistické náboženství, duchovní čistoty není spojena s rasovou očistu a ve skutečnosti se vyhýbá praxi obracení nebo jinak zasahuje do různých vyznání. Matisyahu hudba není volání do zbraně; to neznamená, že bychom se měli okamžitě začít dát dohromady zbraně a představit tah na Skalní dóm. Jeho poselství je čistit ones duši a okolí tím, že cvičí přikázání bible a učinit tak s láskou.

Matisyahu kontroverze