Prince Edward Island a Alberta jsou již nabízí HPV chlapcům, stejně jako dívky. Nova Scotia oznámila, že plánuje udělat totéž.

'Musíme faktor v celé řadě úvah, zkušenosti v jiných provinciích, jakož i tam mohl být nákladově důsledky,' řekl Duncan středu na zákonodárce v Regina.

'nabízet vakcínu HPV u mužů je to krok správným směrem ke snížení přenosu a chránit Manitobans z rakoviny související s HPV, bez ohledu na pohlaví,' uvedl Blady v prohlášení ve středu.

Manitoba nabízet vakcínu proti HPV pro chlapce

Studie Toronto výzkumníků, která byla zveřejněna na jaře, navrhl až 12.000.000 $ mohly být uloženy, pokud jsou všechny 12 let staré chlapci v Kanadě byla očkována v roce 2012, protože tam by bylo méně případů rakoviny úst a krku.

'Očkování chlapci s vakcínou proti HPV pomůže zabránit přenosu viru a pomoci snížit výskyt a úmrtnost všech případů rakoviny související s HPV,' řekla.

Muži Canada Goose Constable Parka Grafit Outlet

Blady řekl, že volné imunizaci budou dobrovolné a rodiče budou požádáni o souhlas.

Lidský papilomavirus HPV nebo mohou způsobit děložního čípku a jiné formy rakoviny. Nedávná studie naznačila, očkování chlapců může zabránit přenosu viru a zachránit miliony nákladů na zdravotní péči.

ministr zdravotnictví Sharon Blady uvedený program vakcína provincie bude rozšířen v příštím roce, aby zahrnovala 6. třída a třída 9 chlapců jako součást strategie rakoviny Manitoba je. Dívky v Manitobě bylo nabídnuto volné vakcínu ve škole od roku 2008.

Sri Navaratnam, prezident a CEO společnosti CancerCare Manitoba, řekl, že většina lidí, kteří mají HPV nevyvíjí rakovinu. Ale vakcína poskytuje ochranu Muži Canada Goose Constable Parka Grafit Outlet před typů vysoce rizikovým HPV spojené s rakovinou mají vliv na muže i ženy, včetně děložního čípku, hlavy a krku.

Saskatchewan ministr zdravotnictví Dustin Duncan říká nabízí HPV zdarma k chlapcům je něco, co provincie se dívá.